English

DAKO-CZ představí v Berlíně brzdový modul pro Kuala Lumpur

Český výrobce brzd pro kolejová vozidla s dlouholetou tradicí, vlastním vývojem a moderní zkušební laboratoří DAKO-CZ se i v letošním roce prezentuje na mezinárodním veletrhu Inno- Trans v Berlíně. DAKO-CZ je dodavatelem brzdových systémů a komponentů pro nákladní a osobní vozy, příměstské jednotky, lokomotivy, metro i tramvaje. Firma dodává brzdy do celého světa. Kolejová vozidla s brzdami DAKO-CZ můžeme vidět nejen v Evropě, ale také v Alžíru, Malajsii, Indonésii nebo Číně.

Jednou z novinek firmy DAKO-CZ je její spolupráce se společností STADLER na prototypu nové generace tramvaje typu 853, pro kterou dodala hydraulický brzdový systém. Prototyp tramvaje je vyrobený ve STADLER Minsk v Bělorusku. Tramvaj byla vystavena v centru Minska u příležitosti konání mistrovství světa v ledním hokeji.

Další významnou oblastí vývoje a výroby jsou brzdové systémy do vozů metra. DAKO-CZ má za sebou řadu projektů zejména ve spolupráci se společností Siemens. Po úspěšných projektech pro metro v Oslu, Varšavě a Mnichovu v současné době realizuje dodávky brzdových systémů pro 58 čtyřvozových jednotek pro metro v Kuala Lumpur v Malajsii. Aktuálně DAKO-CZ pracuje také na finálním designu brzdových systémů pro metro Rijad v Saúdské Arábii. Tato významná zakázka na výrobu 45 čtyřvozových jednotek a 29 dvouvozových jednotek bude zahájena v roce 2015.

Na veletrhu InnoTrans firma DAKO-CZ představí mimo jiné brzdový modul dodávaný do souprav metra v Kuala Lumpur, armatury pro cisternové vozy nebo také inovativní elektromechanickou brzdu pro tramvaje.

Nahoru