English

DAKO-CZ, a.s.

adresaBudovatelů 323, 538 43 Třemošnice
telefon+420 469 617 111
e-mail
webwww.dako-cz.cz
zaměstnanci500
činnostVývoj a výroba brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla

Společnost DAKO-CZ je předním výrobcem pneumatických, elektromechanických a hydraulických brzdových systémů pro kolejová vozidla s více jak 200letou tradicí. Firma s plánovaným ročním obratem kolem 40 milionů eur (1 mld. CZK), na kterém se ze 70 % podílí zahraniční zakázky, sídlí v Třemošnici ve východních Čechách.

Většinovým vlastníkem společnosti je skupina CZECHOSLOVAK GROUP. Druhým akcionářem je společnost Tatravagónka a.s. Poprad, nejvýznamnější výrobce nákladních železničních vozů a podvozků v Evropě.

DAKO-CZ dodává brzdové systémy a komponenty pro nákladní a osobní vozy, příměstské jednotky, lokomotivy, vozy metra i tramvaje. Kolejová vozidla s brzdami DAKO je možné vidět nejen v Evropě, ale také v Číně, Indii, Malajsii, Indonésii či Alžíru, kde společnost spolupracuje se světovými výrobci kolejových vozidel a provozovateli kolejové dopravy.

Společnost má vlastní vývoj, disponuje moderní zkušební laboratoří a konstrukčním pracovištěm.

Společnost DAKO-CZ je certifikována dle normy IRIS, verze 02 a dle ISO 9001:2008. Disponuje i dalšími certifikacemi, tj.: DIN EN 15085-2 CL1, ČSN EN ISO 3834-2 pro proces svařování.

VÝRAZNĚ PŘISPÍVÁME K BEZPEČNOSTI NA ŽELEZNICI

 

Elektromechanická
brzdová jednotka pro brždění
tramvajových vozidel

Jednotka EVO pro brždění 
trakčního motoru nápravy
podvozku tramvajového vozidla

3D model tramvaje se 
zobrazením brzdových
systémů DAKO-CZ

Nahoru